Kerlingarfjöll

IMG_5683

Вирішив заспойлити собі трішки розповідь про наші подорожування Ісландією. Бо часу, знаєте, мало, і ніяк не складеться пазл фото і тексту – враження, в основному, вже записані, а от ілюстрацій надто багато, і шкода щось цікаве пропустити. А сядеш відбирати – і забуваєшся, починаєш гортати фото знов, згадуючи ісландську природу, погоду і живність.

IMG_5875

Розповім вам декілька слів про трек. Із самого початку ми вирішили, що кілька днів походимо по високогір’ях з наплечниками, а тоді вже поїздимо машиною по інших цікавих місцях. Вибір маршрутів, на диво, був не такий вже й великий, і практично одразу ми зійшлися на виборі з двох: Landmannalaugar (тепер я легко пишу ці назви по пам’яті 🙂 ) і Kerlingarfjöll. Перший – “класичний” популярний трек, у який йдуть усі. Другий – не надто відомий, як трек, менш людний, менш відзнятий. Складалося по відгуках враження, що й трохи складніший.

IMG_5752

Недовго думаючи, ми все ж вирішили піти у той другий. Вирішальну роль зіграла його менша популярність – адже ми потрапили в Ісландію в розпал сезону, а ходити затоптаними стежками не хотілося. Сказати, що ми не помилилися з вибором, це нічого не сказати.

IMG_4378

По-перше, в перші дні ми не зустріли взагалі жодної людини. Лише на третій день нам зустрілися дві групи туристів назустріч.

IMG_5395

По-друге, природа там різноманітна до неможливості. Поля квітів, кам’яні пустелі, сірчані місцевості з активною геотермальною діяльністю, водоспади.. І, по-третє, родзинка – Hveradalir (наскільки я розумію, місцевостей з такою назвою є декілька, то це саме той, Керлінгарфйодльський). Тут уява може відпочити, бо фантазія тут матеріалізується у життя.

IMG_6688

Нам пощастило побувати у цій місцевості не тільки вдень, але і вночі в туман, і враження це були незабутні. Гаряче джерело поруч “реве та стогне”, стежка тане у темряві, і навколо такий густий туман… Час від часу складалося враження, що він живий.

IMG_5370

Але вдень місцевість ця виглядає зовсім інакше.  Ну і наостанок скажу, що на цьому трекові я, здається, перейшов вбрід більше річок, ніж за усе попереднє життя. Особливі відносини були у нас із тією річкою, що на титульній фото – з водоспаду. А чому – розповім в наступних “серіях”. Не перемикайтесь 🙂

IMG_4534

© Sasha Bystrikov

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s