Lightroom CC is dead, long live Lightroom CC

IMG_5314-2.jpg

Kerlingarfjöll, Ісландія

Ті, хто підписані на Adobe Creative Cloud Photography plan (а по-простому, користуються ліцензійною підпискою на Photoshop, Lightroom i Bridge), мабуть, вже помітили, що програми нещодавно оновили.

Цього разу зміни є і революційні, і еволюційні, і загалом змін і покращень багато. Але є дві, на яких хочеться зупинитися більше.

По-перше… Lightroom CC is dead, long live Lightroom CC! Програма, яка ховається за звичною назвою Lightroom CC, це тепер зовсім не звична нам версія. Lightroom CC відтепер – Cloud версія програми, яка має дещо інший інтерфейс, і розрахована в першу чергу на роботу з фотографіями в хмарному сховищі Adobe. Переваги поки не очевидні. З одного боку, для подорожуючих фотографів це справді круто. З іншого, в подорожах не завжди є такий добрий інтернет, щоб це все працювало на практиці. Але інтернет покращується, хмарне сховище дешевшає.. Тож з часом може виявитися, що ця нова версія займе увесь ринок.

LRClassicIntro

Для тих же, хто не хоче користуватися програмами зі світлого майбутнього нововведеннями, є інша програма – Adobe Lightroom Classic CC, і це справді в основному та програма, до якої ми звикли.

Посеред оптимізацій і покращень в Lightroom Classic хотілося би зупинитися на одній не дуже помітній галочці, яка багатьом може зекономити багато часу, а саме Range Mask для різного роду градієнтів. Вона дозволяє керувати масками ефектів типу градієнтний фільтр тощо по яскравості або по кольорі. Давайте подивимось, як це виглядає на практиці.

Screen Shot 2017-10-25 at 3.52.56 PM.png

це фото “як знято”, з мінімальними корекціями. Небо, як бачите, занадто світле, його хочеться притемнити. Зробимо це градієнтом:

Screen Shot 2017-10-25 at 3.53.15 PM

Область впливу градієнта виглядає ось так (позначено червоним):

Screen Shot 2017-10-25 at 3.53.23 PM.png

Тепер ситуація з небом краща, але частина гірських вершин неприродньо затемнена. Крім того, хмаринки посіріли, стали “важче”. Можна було би правити ділянку затемнення вручну, витираючи пензликом, але значно зручніше буде зробити це за допомогою нових елементів керування:

Screen Shot 2017-10-25 at 3.53.34 PM

Обравши колір, можна інструментом вибрати кольори, на які буде впливати градієнт. В нашому випадку це дуже просто, ми хочемо впливати лише на синє небо. Клікнувши із затисненою кнопкою Shift, можемо задати діапазон кольорів доволі точно.

Screen Shot 2017-10-25 at 3.53.56 PM

Тепер зони впливу виглядають ось так:

Screen Shot 2017-10-25 at 3.53.48 PM.png

Як бачите, вершини не зачепило, як і хмаринки.

ось і все! Задавши ділянки фото, на які ми хочемо діяти, ми відокремили вплив градієнта затемнення тільки на області синіх відтінків. З мінімальними корекціями контрасту по кадрі приходимо до фінального результату:

IMG_5314-2

Аналогічно можна користуватися і уточненням по яскравості. Очевидно, що хороші результати досягаються лише тоді, коли ділянки, які треба відокремити, достатньо відрізняються кольором або яскравістю. Але в будь-якоому разі, шлях розвитку редактора Lightroom надихає.

Радісного фотошоплення вам! 😉

P.S. Для того, щоб ваш фотошоппінг був більш радісний, якщо ви вже оновили вищезгадані програми, а особливо якщо потім ще в свої каталоги Lightroom імпортували нові фото, обов’язково перевірте, чи все коректно скопіювалося. В мене з цим були великі проблеми – частина фото не перекопіювалася, при спробі перейти на диск показувало посилання на якісь старі фото, а при редагуванні періодично вискакувало отаке:

Screen Shot 2017-10-21 at 3.15.00 PM.png

Навіть спілкування з агентом підтримки Adobe на ім’я Lovely 🙂 не зовсім розрадило мій смуток. Але нові каталоги працюють як годиннички, а старі я мав забекаплені 😉 Тож буду пробувати переімпортувати фотографії ще раз. Будьте пильні! 🙂

© Sasha Bystrikov

2 comments

  1. О, дякую 🙂 зекономив мені кілька хвилин на читання доків – позаяк я лише бігло про то чув.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s