Сон-трава + бонус!

IMG_1415

Не пройшло і півроку.. (хоча було близько) і  нарешті вирішив я викласти давній борг – повний комплект фотографій сон-трави. І не тільки сон-трави. Бо, знаєте, як це буває, нового назбиралося, хочеться поділитися, але ж обіцяв сон-траву. А до сон-трави руки не дійшли. Маринуються фотографії, настоюються. От нарешті не витримав, відкрив чарівну скриню папку з фотографіями, та й викладаю.

IMG_1494

Отже, сон-трава. Квітка, яка для мене цього року стала заміною карпатських шафранів, на які поїхати не вийшло.

IMG_1160

І хоча колір той, і відчуття подібні – справжнє фотополювання! – але специфіка геть інша. Хоча зрозумів я оце, лише розбираючи фотографії.

IMG_1489

Специфіка у тому, що шафрани наші гірські – вони, як це не банально, гірські. І знімаючи шафрани, одразу намагаєшся вписувати їх у краєвид – тобто у чарівні навколишні гори. Відповідно і шукати ті квіти стараєшся на схилах, звідки відкривається вигляд.

IMG_1394

З сон-травою історія трохи інша – росте вона собі посеред лісу, і тут вже не дуже до краєвидів. Тому шафрани для мене більше – пейзаж, а тут скорше те, що за кордоном називають “close up”.

IMG_1386

Повертаючись до нашої фотомандрівки, з місцем ми вгадали, хоча й довелося вдосвіта їхати десь поза півсотні кілометрів. З погодою загалом теж – квіточки стояли в крапельках, гарно. Хоча на підйомі на лісовий горбочок нам зустрічалися виключно відквітлі квіти – виглядає, що ідеально було приїхати дні на 3-4 раніше.

IMG_1406

Але чим далі в ліс, тим грубші партизани краще ставала ситуація.

IMG_1146

Хоча частина квітів все-рівно була вже “на грані”.

IMG_1355

Не обійшлося і без “макроанімалістики” 🙂 хоча погода не надто сприяла пересуванню комашок (тут ставлю грубу зірочку, про яку розповім в кінці).

IMG_1196

IMG_1290

Дружній блогер lpavlo.wordpress.com , який вгадав з локацією. Теж з нетерпінням чекає на нормальні фотоапарати з поворотним екраном (Нікон ніби не підкачав, на відміну від…)

IMG_1384-Edit

Насправді, я сподівався, що відклавши фотографії на якийсь час, мені вдасться звести кількість відібраних до 5-10. Але відкрив Lightroom’івський каталог, і ні, таки не втримався і треба більше.

IMG_1274

 

IMG_1255

Наступна фотогафія – оглядова, просто для розуміння, як воно росте.

IMG_1571

Відквітлі квіти  – теж хороший об’єкт для фото:

IMG_1665

Ігри з фокусом..

IMG_1653

А потім приповзло ВОНО:

IMG_1675

IMG_1676

І, нарешті, бонус – горицвіт. Ще одна квітка з тих ліпшіших, які квітнуть одночасно зі сном 🙂

IMG_1694

IMG_1620

IMG_1557

IMG_1527

PS На цьому би і зупинитися, але все ж трішки про сувору правду життя. Незважаючи на вологу погоду, через дві(!!) доби після зйомки на нозі я зауважив невеликого красунчика-кліща. Ніби більш ніде було його спіймати, крім як тут, і я впевнений, що напередодні його не було. При цьому звісно що я міняв одяг, в якому фотографував, тощо. Кліща витягли і знищили, та й було ніби по всім. Через кілька тижнів “на всякий” здав кров, результат сказав – невідомо. Може є, може ні. Мене нічого не турбувало, але ще через півтора тижні голова почала щодня розколюватися, та й взагалі самочуття стало нижче плінтуса, м’яко кажучи. Довелося їсти антибіотики і все таке. Через якийсь час стало відпускати. Інших ознак лаймбореліозу ніби не було. Але аналізи і надалі були +/-, скорше до +. Але час лікує, ніби за пару місяців стало норм 🙂 Можливо, наклалося ще щось (вірус?)

Кілька порад і спостережень по кліщу. Світлий одяг – краще видно і скорше зняти. Високе взуття. Бахіли поверх мали б допомогти. Дивитися часто, насправді вони шустріші, ніж здаються. Місця ризику – не лише ноги (до речі, заповзають повище, там їм легше вкручуватися), але і несподівані місця як ото під пахвами і за вухом. Спреї, які є на ринку, якісь термоядерні. То на шкіру не можна, то на синтетичний одяг, то ще щось. Таке враження, що не бризкатись безпечніше.

Якщо таки вкусив, консультуйтесь в інфекціоніста. Страхова, як правило, нічого такого не покриває. Лабораторії роблять різні аналізи крові на ту тему, за різними методами, але в результатах як правило не розбираються. Позитивна реакція може нічого не означати. Негативна теж (терміни грають роль). Хоча в мене вже були укуси, це було вперше коли мав пригоди.

Тож бережіть себе і гарного здоров’я вам! Далі буде більше позитивних постів 🙂

© Sasha Bystrikov

2 comments

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s